INFORMACJA O ZMIANACH W OPŁATACH RECYKLINGOWYCH OD TOREB Z TWORZYW SZTUCZNYCH Z DNIEM 01.09.2019R.

Z dniem 1 września 2019r. opłata recyklingowa obejmuje wszystkie torby z tworzywa sztucznego oraz zostały nałożone nowe obowiązki na przedsiębiorców prowadzących handel detaliczny lub hurtowy, w którym oferowane są torby na zakupy z tworzywa sztucznego objęte opłatą recyklingową.

W związku z wejściem w życie z dniem 1 września  2019r. nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi z dnia 13 czerwca 2013r., jak i ustawy o odpadach  z dnia 14 grudnia 2012r., poniżej przedstawiamy zmiany i nowe obowiązki, jakie zostały nałożone na przedsiębiorców prowadzących handel detaliczny lub hurtowy, w którym oferowane są torby na zakupy z tworzywa sztucznego, objęte opłatą recyklingową.
Od 1 września 2019r. opłata recyklingowa obejmuje wszystkie torby z tworzywa sztucznego, nawet te o grubości poniżej 15 mikrometrów jak i powyżej 50 mikrometrów. Tak więc, w przypadku oferowania klientom torby na zakupy z tworzywa sztucznego, jesteście Państwo zobowiązani pobrać opłatę recyklingową od klienta.
Nie pobiera się jedynie opłaty recyklingowej od klienta nabywającego bardzo lekką torbę na zakupy z tworzywa sztucznego o grubości materiału poniżej 15 mikrometrów, jednakże wyłącznie wtedy, gdy torba taka przeznaczona jest do pakowania żywności sprzedawanej luzem, jako ich podstawowe opakowanie, co jest związane ze względami higienicznymi oraz wydawana jest klientom bezpłatnie.

Wróć do poprzedniej strony
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich zainteresowań oraz zapewnienia Ci wygody szybkiego dostępu do naszej strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy kliknij tutaj.